Винос балконів
Балкон можна зробити більш функціональним і корисним, облаштувати там міні-оранжерею, релакс-локацію або додаткові житлові метри. Справитися з цим завданням допоможе винос балкона.
Винос балконів в Києві повинна проводити тільки команда фахівців. Це гарантія організації безпечного простору, яке відповідає всім будівельним і технологічним нормам.
Винос балкону: типи реалізації проекту
Балкони під ключ з виносом стають все більш популярними, але далеко не всі замовники, які цікавляться питанням, знають, які методи подібного розширення сьогодні застосовують фахівці. В одному випадку можна збільшити тільки простір, залишивши загальну площу без змін, в іншому – збільшити квадратуру, а в третьому – розраховувати на комбінацію двох цих результатів. До основних способів розширення відносяться такі рішення.
Винос балкону по підвіконню
Цей спосіб передбачає збільшення вільного простору спереду і з боків підвіконня. Розширити простір вийде майже на півметра. Це додаткове функціональне простір – ви можете розмістити тут квіти або облаштувати систему зберігання різних речей. Як правило, балкон з виносом підвіконня передбачає посилення парапету, надання йому більш естетичного зовнішнього вигляду. У той же час сама площа залишається незмінною.
Винос балкону по підлозі
При такій реалізації є можливість збільшити балконний простір на додаткові 0,3 метра спереду і з боків балконної плити. Таке подовження проводиться за допомогою швелерів. Каркас із сталі кріпиться поверх плити, тим самим навантаження розподіляється рівномірно, а конструкція стає більш надійною. Такий ремонт передбачає більше робіт (вимагає демонтажу наявного парапету), що робить його більш дорогим і витратним за часом. Якщо збільшення здійснюється не більше, ніж на 30 см, то отримувати спеціальну дозвільну документацію і погоджувати такий вид модернізації не потрібно.
Комбінований виніс балкону
Поєднує обидва підходи – винос балкона по плиті і по підвіконню. Після нарощування плити фахівці проведуть розширення по підвіконню. Таким чином, ви отримаєте і збільшення площі, і збільшення корисного простору. Це найдорожчий в реалізації варіант, але в результаті він є і найвигіднішим для замовника.
Щоб вибрати підходящий варіант, потрібно враховувати як переслідувані завдання і фінансові можливості, так і ряд інших об’єктивних чинників. Так, визначальну роль може грати загальний стан будинку і його рік побудови. Наприклад, якщо плита досить стара, то будь-який вид робіт зажадає додаткового посилення підстави. А в такій ситуації доцільніше виконувати розширення по підлозі або вдатися до комбінованого варіанту.
Порядок дій: збільшуємо балкон
Виніс – відповідальний процес, якому передує серйозна підготовча робота. Спочатку потрібно оцінити стан парапету і бетонної основи. Фахівці повинні вирішити два ключові завдання:
- * до чого буде приварюватися металевий каркас (який варіант виносної конструкції використовувати);
- * чи потрібно додаткове посилення плити і / або парапету.
Наступний етап – розрахунок навантажень з урахуванням обраних конструкцій для скління, інших використовуваних матеріалів обробки і обшивки. Незалежно від обраного варіанту, винос балкона не обмежується тільки нарощуванням. Зварні конструкції та кронштейни виглядають непривабливо, тому для додання естетичного зовнішнього вигляду фасаду і інтер’єру виконується як зовнішня обшивка, так і внутрішні оздоблювальні роботи.
Якщо проводиться збільшення по підлозі, то до підготовчих робіт також відноситься демонтаж наявного парапету.
Основні робочі етапи такі:
- 1. Монтаж виносу балкона. Його конструкція в варіанті по підвіконню складається з кронштейнів, які приварюються до парапету або основи або ж фіксуються анкерними болтами до огорожі. Винос балкона по підлозі передбачає нарощування плити швелерами, які «заганяються» в несучу стіну, і подальше формування зварного каркаса по всьому периметру підстави.
- 2. Збільшення існуючого держкордону і / або установка нового даху. Може виконуватися з профнастилу, м’яких покрівельних матеріалів, різних видів пластика і навіть скла (найбільш дорогий варіант).
- 3. Скління. У варіанті з розширенням підстави є можливість реалізації французького скління, що виключає подальші обшивальні роботи. До традиційних варіантів відноситься вибір віконних конструкцій «холодного» і «теплого» типу. Зовні монтується відлив і козирок, а всередині може бути розміщений підвіконня (опціонально).
- 4. Обшивка та утеплення зовні. Балкон з виносом і віконною конструкцією утеплюється ззовні. Використовується мінвата, пінопласт або пінополістирол, які розміщуються під обшивальними матеріалами – сайдингом або профнастилом. Останні надають естетичності фасаду і захищають металевий винос від корозійних процесів.
- 5. Внутрішнє оздоблення та утеплення. Виконується облаштування стін, підлоги і стелі із застосуванням сучасних матеріалів. На завершення відбувається оснащення меблями, системами зберігання, сушарками для білизни і т.д.
Реалізація проекту «під ключ» включає широкий комплекс робіт. Це багатоетапний процес, в якому важлива і проектна частина, і кваліфікація профільних фахівців, і використання висококласних матеріалів.