Дах на балкон
Дах на балконі – важлива деталь конструкції, яку часто недооцінюють. Саме він захистить вашу лоджію від попадання дощу, снігу, талої води, а також різного сміття, який може падати від сусідів зверху або з даху багатоповерхівки. Від облаштування даху залежить і рівень загальної тепло- і звукоізоляції. Немає сенсу вкладати гроші в обшивку балкону, якщо ви не плануєте робити якісний дах.
Дах для балкону може бути каркасним, рамковим і модульним. Для облаштування конструкції використовують перевірені сучасні матеріали для покрівлі даху, в тому числі профільовані та оцинковані листи, полікарбонат і т.д.
Навіщо дах на балконі?
Балкони без цієї конструктивної деталі втрачають своє функціональне призначення. Тут не вийде залишити білизну і одяг у теплу пору року, взимку на балкон без даху і зовсім не вийти. Відсутність даху негативно позначається на підставі балконної плити: все опади потрапляють на неї, накопичуються в товщі, і поступово починається процес руйнування. Згодом балкон приходить в аварійний стан і вимагає серйозних фінансових вкладень для відновлення.
Дах на балконі не завадить навіть тоді, коли не планується виконувати скління. Адже в разі опадів вода буде накопичуватися не так інтенсивно, а плита підстави зможе прослужити довше.
Коли необхідний дах на балконі?
У багатьох багатоквартирних будинках балконна плита підстави виступає дахом для балкону або лоджії під нею. Якщо вона надійна і не протікає, то потреби в ремонті або повної заміни немає. Але є більш ніж достатньо випадків, коли дах балконів або відсутній, або має потреби в нарощуванні і ремонтних роботах. Ось найпоширеніші ситуації:
- * якщо ваша квартира – на останньому поверсі, а за планом забудови над балконом немає окремого даху;
- * розташування балконів в шаховому порядку, через що частина з них позбавлена накриття;
- * якщо ви запланували винос балкону по підвіконню або плиті, ця процедура вимагає нарощування і даху;
- * наявна конструкція протікає, знаходиться в аварійному стані (покрита тріщинами, почала обсипатися і т.д.).
-
У будь-який з описаних ситуацій звертайтеся до професіоналів, які готові відреставрувати або зробити новий балконний дах, при необхідності виконати скління і комплекс інших робіт.
Типи дахів на балконі
Конструктивні особливості балконних дахів залежать від типу, який застосовується при облаштуванні. Є три основних типи дахів: каркасні, модульні і рамкові.
- 1. Каркасний дах. Це легкі, але досить міцні конструкції, які встановлюються поверх скління. Опорою для них виступає віконна конструкція, тобто балконна рама. Такі конструкції підходять для невеликих балконних просторів шириною до 100 см і довжиною 350 см. Якщо розміри більше, то слід застосовувати інший тип конструкції.
- 2. Модульний дах. Це самонесучі конструкції, які нерідко монтуються на останніх поверхах будинків. Такий варіант використовується як з склінням, так і без нього. Модульний дах здатний витримати вітрові навантаження, сніг, так як її силовий каркас виконується з міцних металевих стійок (труб і кутів з перетином до 60х60 мм). Опорні елементи дозволяють зняти навантаження з віконних конструкцій балкона, а також анкерних болтів, які фіксують дах до несучої стіни. На силовий каркас укладають дерев’яні рейки, а вже поверх них покрівельний матеріал.
- 3. Рамковий дах. Така конструкція також є самонесущою, її застосовують на площі великого розміру. Рамкові дахи припускають стійки, які спираються на різні балконні конструкції, в тому числі і плиту підстави. Нерідко використовується така конструкція і при реалізації виносу по підвіконню або підлозі.
-
Як відбувається монтаж даху на балконах
Установка даху над балконом здійснюється після точних вимірів габаритів конструкції і проведення інженерних розрахунків. Ці процедури повинен проводити фахівець, так як людина без спеціальної підготовки може втратити важливі деталі і неправильно підібрати матеріали.
Облаштування даху складається з таких етапів:
- * зварювання каркасу даху балкона (в окремих випадках каркас може бути зроблений з бруса);
- * фіксація каркасної конструкції до стіни із застосуванням анкерних болтів (рамковий дах також через вертикальні стійки спирається на плиту або парапет);
- * покриття каркасу покрівельними матеріалами;
- * монтаж відливу і герметизація зовнішніх стиків;
- * шумоізоляція із застосуванням герметиків та інших матеріалів (для каркасних конструкцій також виконується герметизація в місцях примикання до балконних рамі);
- * модульний дах додатково обробляються (косметично) зсередини і з боків, що дозволяє приховати металевий каркас і захистити його від прямого контакту з водою / вологою;
- * внутрішнє утеплення, гідроізоляція і фінішна обробка даху балконів.
Одним з найбільш відповідальних етапів вважається якісна герметизація конструкції, особливо в ситуації, якщо вище балкона взагалі немає або ж він не засклений.
Герметизація потрібна як зсередини, так і зовні даху. Із зовнішнього боку увага приділяється всім стиках, наявними як на самому даху, так і в місцях її примикання до стіни. Усередині дах на балконі герметизується за допомогою плівкових матеріалів, завдання яких зводиться до захисту утеплювача і фінішної обробки від вологи та інших впливів.
Обшивка даху балкону: які матеріали використовуються
Сучасні покрівельні матеріали відмінно зарекомендували себе при облаштуванні балконних дахів різних типів. До їх головних плюсів відноситься довговічність, високий рівень міцності і розумна вартість. Найчастіше вибирають такі матеріали:
- * Металеві профільовані листи (профнастил). Досить легкий матеріал, що зручно при його транспортуванні і використанні. Чи не відрізняються високою пластичністю, тому виконувати покрівельні роботи повинні професіонали.
- * Листи оцинкованої сталі. Більш доступний матеріал, який також відрізняється високою надійністю. Дах для балкона з такої сталі прослужить близько 40 років.
- * Полікарбонат. Відрізняється хорошими світлопропускаючими властивостями, красиво виглядає на балконах без скління, досить довговічний. З недоліків – неможливість зробити утеплення.